تیرچه کرومیت در اسکلت بتنی

تاریخ انتشار : 2021/05/25

تیرچه کرومیت در اسکلت بتنی 

با توجه به روند رو به افزایش کاربری سازه های بتنی، تیرچه کرومیت نیز به علت عدم استفاده از شمع در زیر تیرچه ها مقبولیت یافته است.

حتی در سازه هایی که به علت کم کردن مصرف فولاد در تیرچه، شمع در زیر تیرچه استفاده می شود، راحتی نصب شمع به علت همگونی خیز از پیش داده شده به تیرچه ها و تعداد کمتر شمع مورد نیاز، باعث امتیاز دیگری برای تیرچه کرومیت شده است.

این نیاز ما را بر آن داشت که جزئیات مورد استفاده خود را به صورت یک مجموعه کوچک انتشار دهیم.

 

تیرچه کرومیت در اسکلت بتنی

برای پوشش سقف سازه های بتنی علاوه بر کاربرد تیرچه پیش تنیده، سفالی و بتنی از تیرچه های کرومیت نیز می توان استفاده کرد.

در حال حاضر پروژه های مختلف مسکونی، تجاری، درمانی و اداری شخصی ساز و شرکت های تعاونی مسکن در نقاط مختلف ایران با خرید تیرچه کرومیت از این مزیت ها که مهم ترین آن مقرون به صرفه بودن این تیرچه ها می باشد بهره می برند.

در ادامه به توضیح مزایای استفاده از تیرچه کرومیت در سازه بتنی می پردازیم.

 

تیرچه کرومیت در اسکلت بتنی

مزایای تیرچه کرومیت در اسکلت بتنی

 

کاهش مصرف تیرچه و بتن

به علت فاصله بیشتر بین تیرچه ها ( آکس به آکس ۷۲ سانتی متر ) در سیستم سقف تیرچه کرومیت، نسبت به تیرچه های سفالی و بتنی که این فاصله ۵۰ سانتی متر است، از مصرف تیرچه کاسته شده و با توجه به کم شدن چاله بتن در مصرف بتن پوششی نیز صرفه جویی می شود.

سبک شدن سقف و سازه

به دلیل مصرف کمتر تیرچه و بتن وزن سقف و سازه نیز تقلیل می یابد.

صرفه اقتصادی با استفاده از تیرچه کرومیت در سازه بتنی

با وجود این که برای اجرای سقف تیرچه کرومیت در اسکلت بتنی نیازی به شمع بندی در زیر تیرچه ها نمی باشد، ولی در صورت استفاده از جک توسط پیمانکار وزن تیرچه به مقدار زیادی قابل کاهش است.

علاوه بر این کمتر شدن تعداد سرویس حمل تیرچه از کارگاه به محل پروژه، کمتر شدن مصرف بتن و موارد دیگر باعث شده است که تیرچه های کرومیت در سازه های بتنی نیز مانند سازه های فلزی مورد استقبال قرار بگیرد.

جهت مشاوره رایگان، کسب اطلاع بیشتر و مقایسه قیمت تیرچه سفالی و قیمت تیرچه کرومیت در اسکلت بتنی می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت تیرچه آراز با ما تماس بگیرید.

تیرچه آراز

تولید کننده تیرچه کرومیت و بتنی استاندارد

با بالاترین کیفیت و ارسال به تمام شهرهای ایران

شماره تلفن :

۰۹۱۲۴۰۸۰۴۹۶